Doraemon ve Ses Şekeri Yapıcı

Nobita ve Doraemon, yine bir gün evde otururlarken, Doraemon’un sihirli cebinden çıkardığı “Ses Şekeri Yapıcı” sihirli aleti ile yepyeni bir maceraya atılırlar.

Doraemon, bu sihirli alet ile Nobita’nın sesini kayıt eder ve çıkan şekeri hemen orada yer. Ve bir anda Doraemon, Nobita’nın sesi ile konuşmaya başlar. Doraemon: “Ben Nobita ve ev ödevlerimi yapmayı sevmiyorum.” der, Nobita’nın sesi ile. Bunu duyan Nobita’nın annesi Tamako bu konuşmayı duyar ve “Nobitaaaa… sen ev ödevlerini hala yapmadın mı?” diye sinirlenir. Doraemon böylece miskin Nobita’yı ev ödevlerini yapmaya annesi sayesinde mecbur bırakmış olur.

 

Nobita ödevlerini bitirdikten sonra, Doraemon’a Shizuka’nın sesini kaydetmesini rica eder ve kendisine “Seni seviyorum Nobita” demesini ister. Shizuka’nın sesinden bu kelimeleri duymak, Nobita’yı oldukça mutlu eder.

 

Nobita dışarıda dolaşırlarken Suneo ile karşılaşır. Gian’ın mahallede bir konser vereceğini öğrenir fakat Gian’ın sesi o kadar kötüdür ki, Suneo gitmemek için elindeki bileti Nobita’ya vermeye çalışır. Bu sırada gelen Gian, Nobita ve Suneo arasındaki tartışmanın onun konserine gidebilmek için yaptıklarını düşünür ve “Kavga etmeyin. Konserim için elimde fazladan 2 bilet daha var. Al Nobita, biri senin diğeri ise Doraemon” için der. Böylece Nobita durumdan kurtulmaya çalışırken, peşinden Doraemon’u da konsere gitmek zorunda bırakmış oldu.

 

Nobita, Doraemon’u da alıp Gian’ın konserini yapacağı yere doğru istemeyerek de olsa yol aldılar. Fakat yardımsever Doraemon’un bu durumdan herkesi kurtarmak için parlak bir fikri vardı elbette. Konserin yapılacağı yere varan Doraemon ve Nobita, Gian şarkı söylemeye başlamadan önce soluğu onun yanında aldılar. Doraemon: “Gian, bu şekeri senin için özel olarak getirdim. Sesine çok iyi gelecek” dedi. Gian duruma şaşırsa da Doraemon’a teşekkür etti ve şekeri yedi.

 

Gelen tüm mahalleli Gian’ın korkusundan orayı doldurmuştu. Yine kötü bir sese maruz kalacaklarını bilmeleri, durumu iyice çekilmez bir hale getiriyordu. Derken, şarkı söylemeye başlayan Gian’ın sesi, herkesi adeta bir anda büyülemişti. Çünkü Doraemon’un verdiği şeker, “Ses Şekeri Yapıcı” sihirli aleti ile Japonya’nın en ünlü şarkıcısının sesine sahipti. Böylece Doraemon, herkesi kötü bir sesten kurtarmış oldu.

Tüm Hikayelere Dön
story-bottom-bg-1-1