Doraemon Karakterleri

Doraemon’u tanıyor musunuz? Peki ya Doraemon Karakterleri? Yani onun arkadaşlarını ne kadar tanıyorsunuz?

En yakın dostu Nobita, Gian yani Takeshi, Shizuka, Dorami, Suneo ve diğer tüm arkadaşları ve Doraemon karakterleri ile ilgili tüm bilgiler Doraemon Türkiye Resmi Sitesinde yani burada :)

Haydi okumaya başla.

Doraemon Karakterleri Doraemon

Doraemon

Doraemon 3 Eylül 2112’de yaratılan kedi tipi bir robottur ve Nobita’yı kendinden korumak için Nobita’nın büyük büyük torunu Sewashi ile birlikte zamanda yolculuk yapar.

 

Her zaman iyi niyetle birşeyler yapmaya çalışıyor olsa da, bazen göbeğindeki 4 boyutlu sihirli cebinden çıkardığı sihirli aletler işleri daha da kötü duruma sokar. Gelecekten Gelen Mavi Renkli Robot Kedi olarak bilinen Doraemon, her zaman iyi niyetlidir, hep güler yüzlüdür ve Dorayaki’yi yemeden duramaz.

NOBITA

10 yaşında olan Nobita Nobi’ye kısaca Noby de derler. Nobita oldukça tembel, dağınık ve aynı zamanda başarısız da bir öğrencidir. Ama her şeyden öte tertemiz bir kalbi vardır.

 

Sporda başarısız olduğu gibi sıklıkla sınavlarından da sıfır alır, o kadar miskindir ki uzanıp dinlenmek bile onu yorar. Öte yandan Nobita, ortalama bir Japon okul öğrencisi standartlarındadır. Ama çocukluğundaki kötü talihi ergenliğinde de kötü talih olarak devam eder. Bu kötü talih gelecekten alınan bilgilere göre yaşlılığında daha da kötü olmuştur.

 

Büyük büyük torunu Sewashi yani kısaca Soby, gelecekten Doraemon ile gelip Nobita’ya gelecekte onu bekleyen talihsizlikleri anlattığında, Nobita Doraemon’un da yardımı ile daha çok çaba sarf etmeye karar verir. Ama Doraemon ile bile bu kolay olmayacaktır.

 

Nobita çoğu zaman kendi kendine şunu sorar; “Neden hep en kötü seçimleri yapıyorum?”

Doraemon Karakterleri Nobita
Doraemon Karakterleri Gian

GIAN

Nobita’nın sınıf arkadaşlarından biri olan Gian’ın gerçek adı Takeshi’dir. Bu ismi çok da sık olmamakla birlikte sadece ailesi kullanır. Okulda ayrıca “Büyük G” olarak seslenirler. Sadece yaşca değil cüssesi ile de tüm arkadaşlarından daha büyüktür.

 

İnanılmaz derecede zorba, etrafındakilere sataşan bir çocuk olan Gian, aslında arkadaşlarına ve arkadaşlığa çok değer verecek derecede de duygusaldır. Dışardaki sert görüntüsünün aksine evdeyken oldukça uysaldır. Gian’ın en büyük hayali, ünlü bir şarkıcı olmaktır ama ne yazık ki bu konuda beğenilmeyen bir yeteneğe sahiptir.

 

Kardeşi Jaiko’ya karşı aşırı korumacı olan Gian, annesinden ise çok korkar.

SHIZUKA

Shizuka, Nobita’nın tatlı ve etkileyici sınıf arkadaşıdır. Kısaca arkadaşları ona Sue der. Titiz, düzgün, dikkat çekici, atletik ve keskin zekalı olan Shizuka okulda oldukça popüler bir kızdır. Gerektiğinde her zaman Nobita’yı savunmak için yanında olan Shizuka, arkadaşları ve Nobita ile zaman geçirmeyi çok sever.

 

Peki ya gelecekte sıra bir koca seçmeye geldiğinde Nobita’yı seçecek mi onu hep beraber göreceğiz.

Doraemon Karakterleri Shizuka
Doraemon Karakterleri Suneo

SUNEO

Suneo da Nobita’nın sınıf arkadaşlarından biridir. Shizuka kadar zeki olmasına rağmen, onun kadar mütevazi olmayan Suneo, oldukça şımarıktır ve ailesinin zengin olması ile ilgili oldukça havalı davranan bir çocuktur. Tıpkı bir çok kibirli insan gibi, aslında gerçekte Suneo kendine tam olarak güvenmeyen ve bazende boyunun uzunluğunu kafasına fazlaca takan biridir.

 

Arkadaşlarına ve çevresine yeni aldığı oyuncak ve video oyunlarını göstermeye bayılır. Bu oyuncaklar çoğu zaman daha oyuncakçılarda bile yokken Suneo’nun elinde olur.

DORAMI

Dorami, Doraemon’un kız kardeşidir. Abisinden daha yeteneklidir ve kulakları da hala yerindedir. Doraemon gibi rengi değişmemiştir ve orijinal sarı rengindedir. Doraemon zor durumdayken ya da meşgulken eğer Nobita her hangi bir sıkıntı yaşar ise, Nobita’ya abisinin yerine göz kulak olur.

Doraemon Karakterleri Dorami